Закупівлі           |           Контакти           |           Укр | Рос | Eng

Культура безпеки

Особлива увага приділяється формуванню особистої відповідальності та відданості безпеки всіх, чия діяльність ...
Далі

Новини

Висвітлення виробничих подій, які відбуваються на промислових об'єктах ВП «Атоменергомаш» (ЗСК, ЗНСОтаТ, РМЗ) ...
Далі

Сертифiкати

Підрозділи ВП «Атоменергомаш» атестовані на право виготовлення обладнання для АЕС та ТЕС України і є корпоративними ...
Далі

ІнформацІя

Бажаючим пройти професійний відбір та працевлаштуватися у ВП АЕМ , необхідно ознайомитися з умовами подання документів ...
Далі

Завантажити каталог

 

Політика та Цілі
ГП "НАЕК" Енергоатом"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Новини

 06.08.2020-14.08.2020 у ВП «Атоменергомаш» пройде місія підтримки ВАО  АЕС

З метою проведення  місії підтримки - МП,    ініційованої  Всесвітньою асоціацією  організацій, експлуатуючих АЕС (ВАО АЕС)  щодо оцінки стану та підвищення культури безпеки у ВП «Атоменергомаш», на  виробничих майданчиках ВП АЕМ  у м. Енергодар та м. Южноукраїнськ  заплановано  прийом експертів з питань культури безпеки.

До робочої програми МП  входить обмін ідеями та позитивними практиками щодо стану культури безпеки на інших підприємствах та навчання персоналу, основною метою   якої є підвищення рівня КБ на підприємстві після впровадження певних рекомендацій експертів  ВАО АЕС.

ПЛАН ТРАНСФОРМАЦІЇ ВП "АТОМЕНЕРГОМАШ"

Керівництвом ВП «Атоменергомаш» розроблений та впроваджується план дій з трансформації підприємства, розглянутий на нараді з питань виробничої діяльності ВП АЕМ, проведеної 08 серпня 2017 року, яка відбулась за головуванням президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського.

Генеральний директор ВП «Атоменергомаш», Олександр Маслюков презентував керівництву Компанії інформацію, з детальним висвітленням життєвого циклу підприємства, сильних та слабких сторін в виробничих, економічних та кадрових складових. Під час презентації були представлені стратегічні цілі та нові напрямки діяльності підприємства, зазначені основні цінності підприємства, такі як ефективність, якість та унікальність. Юрій Недашковський наголосив на тому, що головна місія ВП АЕМ - залишатися надійним постачальником продукції та послуг для підрозділів Компанії та бути конкурентними на зовнішньому ринку.

 

  Звернення голови Енергоатома з нагоди 34-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС

26.04.2020
Шановні колеги!

26 квітня, 34 роки тому сталася аварія на Чорнобильській АЕС. Ця трагічна дата назавжди залишиться для нас нагадуванням про мужність наших колег-атомників, які віддали життя та здоров’я заради порятунку мільйонів життів.

Неможливо переоцінити героїзм та жертовність тих, хто в перші години після аварії самовіддано та безстрашно виконував роботи з локалізації її наслідків. З вдячністю та величезною повагою ми згадуємо сьогодні кожного з ліквідаторів тієї жахливої події.

Страшний урок Чорнобиля став точкою відліку для виникнення та становлення нової філософії експлуатації атомних електростанцій, в якій найголовніше місце займає безпека. Щоденно доводячи нашу прихильність невпинному підвищенню безпеки експлуатації енергоблоків АЕС, ми діємо у тісній співпраці зі світовою атомною спільнотою. Її згуртованість у прагненні до уникнення порушень у роботі атомних електростанцій після аварії на ЧАЕС сягнула небаченого до того часу рівня. Спираючись на сумний досвід Чорнобиля, Всесвітня асоціація організацій, що експлуатують атомні електростанції, сформувала та почала впровадження на усіх АЕС світу нові принципи підтримання та вдосконалення рівня безпечної експлуатації. У процесі вивчення причин аварії з’явилось основоположне поняття культури безпеки, яке передбачає формування особистої відповідальності за підтримання безпечної експлуатації АЕС в кожного без виключення працівника атомної галузі.

За останні роки українські атомники довели, що будь яке наше рішення чи дія підпорядковані усвідомленню найвищого пріоритету безпеки. Саме тому зараз із впевненістю можна стверджувати, що українські АЕС є надійним та безпечним джерелом доступної електроенергії для кожного громадянина України, забезпечуючи виробництво більше половини від усієї електроенергії, що споживає наша Держава.

Ми ніколи не забудемо сумний досвід Чорнобилю, і я переконаний, що наша пам’ять, наш професіоналізм завжди будуть нагадувати нам: ми не маємо права на помилку.

 

Тимчасово виконуючий обов’язки президента ДП «НАЕК «Енергоатом»

Петро КОТІН

 

Важливо!

Викладене в Протоколах дій в поточний період підлягає повсякденному суворому виконанню кожним співробітником ДП "НАЕК" Енергоатом " в обов'язковому порядку.

Висока кількість заражених і померлих від конавіруса COVID-19 в Італії, яку спостерігає весь світ в ЗМІ онлайн, пов'язана не тільки з тим, що Італія туристична Мекка, але більшою мірою від недооцінки ситуації і зневаги населенням відомих вимог щодо запобігання поширення вірусної інфекції.

 

Припиняйте безтурботні висловлювання і безвідповідальні дії своїх колег, знайомих, близьких і рідних!

Будьте здорові і пам'ятайте, що від кожного з нас особисто залежить те, як ми ВСІ впораємося з цим випробуванням.

  

 

Звернення до колективу ДП «НАЕК «Енергоатом» т.в.о. президента
ДП «НАЕК «Енергоатом»     Павла Павлишина

 

Україна разом з багатьма країнами світу впроваджує заходи проти поширення смертельно небезпечної хвороби – коронавірусу СОVID-19. Усвідомлена відповідальність – ось що наразі є найважливішим для кожного громадянина нашої держави. Пам’ятаймо: лише від нашої особистої відповідальності за жорстке дотримання рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я та Міністерства охорони здоров’я України щодо мінімізації ризиків поширення коронавірусу, залежить здоров’я та життя наших близьких та колег.

 

Атомникам ніколи не бракувало відповідальності, адже наша повсякденна праця міцно пов’язана із дотриманням суворих норм ядерної та радіаційної безпеки, без яких неможлива надійна та безпечна експлуатації енергоблоків атомних електростанцій. І за нинішних обставин кожен співробітник Енергоатома має не лише на виробництві, але й у повсякденному житті стверджувати принципи культури безпеки, одним з постулатів якої є вищий пріоритет безпеки.

 

На колектив Енергоатома лягає велика відповідальність за злагодженість і оперативність у наших рішеннях та діях, які прямо впливають на збереження соціально-економічної стабільності в країні. Від нас, колеги, залежить безпечна робота стратегічних енергетичних об’єктів – атомних електростанцій, стабільне забезпечення електроенергією мільйонів українських громадян, надійне енергопостачання лікарень та інших важливих об’єктів охорони здоров’я та інфраструктури.

 

Найбільша цінність Компанії – здоров’я та безпека її працівників. Енергоатом вживає усі заходи із запобігання розповсюдженню коронавірусу: посилено санітарно-гігієнічний та дезінфекційний режим виробничих та офісних приміщень, запроваджено моніторинг стану здоров’я працівників, обмежено проведення публічних заходів, здійснення закордонних відряджень та перебування іноземних громадян на промислових майданчиках АЕС тощо.

 

Колеги, закликаю вас бути особливо обережними щодо власного здоров’я і надзвичайно пильними щодо свого самопочуття. Прошу Вас із відповідальністю та розумінням поставитись до ситуації, по можливості утриматись від відвідування місць масового скупчення людей, обмежити подорожі та уникати контактів з особами, що мають ознаки захворювання.

 

Уважно ознайомтесь із інформацією про хворобу та рекомендаціями Кабінету міністрів України і Міністерства охорони здоров’я України щодо мінімізації ризиків поширення коронавірусу на інтернет-сторінці: https://covid19.com.ua/.

 

Переконаний, що злагоджені дії усього багатотисячного колективу Компанії та особиста відповідальність кожного з нас залишатимуться гарантією стабільної роботи атомної галузі та сприятимуть ефективному запобіганню масового розповсюдження коронавірусу в Україні.

 

Бережіть себе, бережіть своїх рідних!

 

 

 24.10.2019

23.10.2019 в  рамках  двостороннього співробітництва ДП «НАЕК «Енергоатом» з компанією «Jiangsu Nuclear Power Cоrporation»  ВП «Атоменергомаш» прийняв делегацію КНР, представників Компанії які  ВП ЗАЕС, які наочно ознайомилися із виробництвом контейнерного ряду, що входить до номенклатури ВП АЕМ. Можливості підприємства  іноземним колегам представив  директор заводу нестандартного обладнання та трубопроводів, Олександр Бондаренко, який багато років був начальником цеху баків та нестандартного обладнання. Даний  цех спеціалізований, в тому числі,  під  виробництво контейнерів сухого  сховища відпрацьованого ядерного палива (ССВЯП) за технологією «D&E» для Запорізької АЕС, яких вже виготовлено та встановлено на відкритий майданчик ВП ЗАЕС для   спеціалізованого зберігання  160 контейнер.

 Компанія «Енергоатом» та JNPC вже  співпрацює за напрямком обміну досвідом експлуатації та модернізації обладнання і підготовки ремонтного персоналу для китайських АЕС на базі НЦПРП ВП ЗАЕС. В рамках цієї програми робочого візиту  в тому числі розглядалися питання  щодо поводження  з відпрацьованим ядерним паливом,  тому делегатам була корисна інформація щодо наочного  ознайомлення з виробництвом контейнерів різного типу:  для зберігання рідких та твердих відходів, комплектуючих контейнерів  для  ССВЯП - вентильованого бетонного контейнера (ВБК) та багатомісного кошика БГК  (блоку шестигранних труб) БШТ.  

Микола Каденський,  провідний інженер відділу реалізації міжнародних програм дирекції з міжнародного співробітництва ДП «НАЕК «Енергоатом» та Андрій Кулеш, заступник начальника відділу з ВМСтаТД подякували керівництву ВП АЕМ за організацію та проведення оглядової екскурсії, де ознайомилися зсередини з технологіями та потужностями сервісного підрозділу Компанії, який вже багато років трьома заводами – ЗСК, ЗНСОтаТ та РМЗ (м. Южноукраїнськ) працює на задоволення потреб національних атомних електростанцій, інших відокремлених підрозділів Компанії та сторонніх замовників.

Представники «Jiangsu Nuclear Power Cоrporation» були запрошені інженером відділу продаж та маркетингу, Анною Яцко,  від імені генерального директора ВП АЕМ,   Олександра Маслюкова, з наступним візитом до Компанії в якості замовників продукції енергетичного машинобудування, які  ВП «Атоменергомаш» зможе виконати для потреб енергетичного комплексу Китаю. Сторони обмінялися іміджевими сувенірами та сподіваннями на взаємовигідне співробітництво.

 

 


17.10.2019

Реакція ВП «Атоменергомаш» на інформацію розповсюджену ЗМІ

У зв'язку з розповсюдженням ЗМІ інформації  (http://www.getman.media/politsiya-maye-pretenziyi-do-materialiv-z-yakyh-v-energodari-vygotovlyayetsya-obladnannya-dlya-ukrayinskyh-aes/#more-4171 та http://zp.nashigroshi.org/2019/10/09/politsiia-maie-pretenzii-do-materialiv-z-iakykh-v-enerhodari-vyhotovliaiet-sia-obladnannia-dlia-ukrains-kykh-aes/),

ВП «Атоменергомаш» «ДП «НАЕК «Енергоатом» вважає за необхідне наголосити, що  ВП АЕМ має позицію повної відкритості і сприяння слідству, підтримуючи бажанні викорінення корупції в нашій державі. Вважає неприпустимими будь-які прояви корупції та зловживання у своїй діяльності, вживає всіх передбачених законодавством заходів щодо запобігання, виявлення та протидії корупції і пов’язаними з нею діями. У своєї діяльності ВП «Атоменергомаш» ДП «НАЕК «Енергоатом» діє виключно згідно вимог чинного законодавства і готовий надати слідству усю необхідно інформацію на законних підставах, як того вимагає законодавство України.

Стосовно зазначеного твердження, що товари, які постачались, є неналежної якості, то вони необґрунтовані та такі що не відповідають дійсності, оскільки жодних належних доказів на підтвердження цього не надано.

Щодо ринкової вартості вказаних товарно-матеріальних цінностей, які начебто в два та більше разів нижче за вартість товару що постачався, то слід зазначити, що очікувана вартість закупівлі визначається на підставі проведення аналізу відповідного сегменту відповідного ринку, з урахуванням вимог постачання та порядку оплати.

До того ж, рішення про укладення договору приймається за результатами проведення процедури відкритих торгів відповідно до вимог ЗУ «Про публічні закупівлі», шляхом використання електронної системи закупівель, яка є загальна доступною.

Підстави вважати, що під час проведення закупівель за державні кошти мало місце зловживання посадовими особами ВП «Атоменергомаш» ДП «НАЕК «Енергоатом» службовим становищем, відсутні.

Відтак, інформація поширена ЗМІ за незавершеною справою, є передчасною і непідтвердженою  та такою, що наносить шкоду репутації Енергоатома, як Компанії, яка реалізує політики відкритості та доброчесності.

 

11.10.2019

Участь у Міжгалузевих зборах  членів Запорізької торгово-промислової палати

9 жовтня у «Козак-Палаці» м.  Запоріжжя відбулися  Міжгалузеві збори членів  Запорізької торгово-промислової палати, на яких заступник генерального директора з економічних та комерційних питань, Олександр Телеш ,  представив ВП «Атоменергомаш».  Порядок денний містив розгляд питань, актуальних для сучасного бізнесу різних галузей промисловості, серед яких були «Модернізація промисловості&Платформа Industry 4.0 Україна» та  «Конкурентоспроможність бізнесу в умовах четвертої промислової революції». Також  ЗТПП представила діючим членам механізми підтримки у міжнародних проектах в реалізації  ініціатив підприємства, в тому числі було висвітлено підтримку  бізнесу  Європейським  Банком Реконструкції та Розвитку.

Заслухавши й обговоривши доповідь президента ЗТПП Володимира Шамілова,  учасники Зборів відзначили, що співпраця із програмами  міжнародної технічної та фінансової допомоги є ефективним інструментом розвитку інноваційних, експортних ініціатив бізнесу. Було акцентовано, що в умовах глобалізації світу, Запорізька ТПП велике значення приділяє міжнародній  співпраці, а особливу увагу надає участі в програмах з підвищення конкурентоспроможності  МСБ, що надає можливості підприємствам використовувати додаткові інструменти просування продукції на зовнішні ринки та сприяє розширенню торгово-економічних відносин. В рекомендаціях підприємствам-членам ЗТПП було озвучено активніше використовувати механізми підтримки ЄБРР, що допоможе їх  зростанню.

Стосовно модернізації  промисловості та використанні платформи Industry 4.0 Україна  слухачам було представлено до уваги доповідь генерального директора Асоціації підприємств промислової автоматизації України Олександра Юрчака, який зазначив, що створення робочих груп та комітетів  на даному ресурсі  допомагає розвитку та пришвидшенню впровадженню новітніх технологій на підприємстві.

Завершив Збори виступ члена правління Української асоціації досконалості та якості, директора ТОВ «Компанія професіоналів з якості «СИСТЕМИ» Тараса Калити стосовно конкурентоспроможності бізнесу в умовах четвертої промислової революції, який відзначив, що в умовах масштабних змін у сфері технологій, економіки, соціальних стосунків створюється нова реальність. Системи, що об’єднують інформаційні системи та технологічне обладнання по всьому ланцюжку створення виробничих цінностей-взаємодіючі, самокеровані, здатні  до накопичення та аналізу знань. Наявність  таких технологій призводить до суттєвих змін правил гри на ринках та вимагають від підприємств принципово змінювати підходи до управління діяльністю. Підсумком розгляду присутніми представниками організацій та підприємств  Запорізького регіону стало прийняття рішення розробки інструменту для впровадження на підприємствах регіону системи управління  на основі сучасних підходів ощадливого, ресурсоефективного та чистого виробництва (TOC, Lean, Кайзен тощо.)

   

30.09.2019

Участь у міжнародній спеціалізованій виставці PromENERGY-2019

Багатопрофільний сервісний підрозділ «Атоменергомаш» представив державне підприємство «Національна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» на міжнародній спеціалізованій виставці PromENERGY-2019, організованою Харківською торгово-промисловою палатою, яка проходила у Палаці Спорту в м. Харьків з 26 по 29 вересня. На виставці, присвяченій темам «Модернізація, ресурсозбереження, енергоефективність в промисловості», «Енергетика та енергоефективність для промисловості, комунальних і комерційних підприємств, ОСББ» взяли участь понад 40 фірм і підприємств з усієї України, а також представники чеських компаній - члени торгово-промислових палат Чехії.

Чеські колеги поділилися своїми позитивними практиками в сфері розвитку малого й середнього бізнесу, провівши ознайомчу відео-презентацію міста Брно, яке є прикладом промислового різноманітності, здорової конкуренції та науково-технічного прогресу, який розпочав свій розвиток ще в далекі 90-ті, і до теперішнього часу динамічно розвивається за підтримки держави, яка поставила за мету забезпечення промислової незалежності Чехії, із залученням інвестицій ззовні, законодавчо створюючи економічно вигідні умови для досягнення цієї головної мети.

Окрему увагу організаторами і учасниками виставки було приділено модернізації виробництва, наголосивши на необхідності ведення інноваційної діяльності, як необхідних і головних умов зниження виробничих витрат і збільшення конкурентноздатності продукції, що забезпечує підвищення ефективності процесів поліпшення якості продукції, затребуване сучасним ринком. Чітко сегментований професійний захід у сфері передових і актуальних технологічних рішень та обладнання для вирішення проблем енергоефективності та енергозбереження на підприємствах різних сфер промисловості, спираючись на позитивні практики учасників, наочно і доступно демонстрував їх затребуваність на ринку послуг.

Представники «Атоменергомаш», начальник конструкторсько-технологічного відділу Віталій Притика та інженер відділу продаж та маркетингу Анна Яцко провели ряд переговорів, як з представниками компаній та фірм - учасників виставки, так і з відвідувачами, які можуть представляти інтерес для підприємства як потенційні замовники, в тому числі, для роботи в кооперації. Також корисною є рекламна інформація, отримана від постачальників услуг та товарів, які широко використовуються у поточній виробничій діяльності промислового підприємства та можуть бути вперше використані при модернізації підприємства у майбутньому періоді. Вся інформація, отримана представниками «Атоменергомаш» прийнята і передана відповідним підрозділам за функціональним напрямом до відома та використання в подальшій діяльності.

Поряд з іншими іміджевими заходами, представники «Атоменергомаш» провели ознайомчі лекції-вікторини для учнів харківських коледжів, майбутнього кадрового потенціалу для таких підприємств як «Атоменергомаш». Майбутні зварювальники, металознавці, електрики, верстатники, слюсарі отримали в цікавій та доступній формі інформацію про енергетичну галузь України, Національну енергогенеруючу компанію «Енергоатом», її основні цілі та політику, про роботу атомних станцій України та важливу роль підрозділу «Атоменергомаш» в цих взаємопов'язаних складних процесах виробництва електричної енергії для споживачів, забезпечуючи виробництво продукції енергетичного машинобудування та виконуючи відновлювальні ремонти теплоенергетичного обладнання для АЕС та багато іншого, роблячи свій внесок в економічну та енергетичну незалежність України.

Живе спілкування зі студентами, демонстрація зразків продукції, виробленої промисловими майданчиками - трьома заводами, що входять до складу ВП АЕМ (ЗНСОтаТ, ЗСК, РМЗ) збагатили слухачів новими знаннями, розширили їх кругозір. Поряд з іншою інформацією, про яку студенти дізналися від представників «Атоменергомаш» було - конструктив та призначення тепловиділяючої збірки для ВВЕР-1000 та інші цікаві факти, наприклад такі, що найбільша станція Європи - Запорізька АЕС та «Атоменергомаш» знаходиться в м. Енергодар, що компанія «Енергоатом» експлуатує 15 ядерних енергоблоків сумарною потужністю близько 13900 МВт, а абсолютним лідером з експлуатації енергоблоків в Європі є Франція, де експлуатуються 58 ядерних енергоблоків) і що Німеччина - навпаки, згортає свою енергетичну ядерну генерацію, переходячи на альтернативні джерела енергії, а також багато цікавого про виробництво продукції для атомних станцій України, чому ми - за атомну генерацію, чому «так» її розвитку, грамотній, безпечній експлуатації та усвідомлення кожним працівником Компанії власної ролі в цій загальній важливій справі. Студенти Харківського машинобудівного коледжу та Харківського коледжу будівництва архітектури та дизайну були нагороджені пам'ятними подарунками та призами, а також отримали запрошення від імені генерального директора ВП «Атоменергомаш» Олександра Маслюкова на працевлаштування в ВП АЕМ ДП «НАЕК« Енергоатом» після закінчення навчання за фахом.

 

 

 

26.07.2019

Виконання робіт з капітального ремонту широкого спектру електродвигунів

ВП «Атоменергомаш» протягом багатьох років виконує роботи з капітального ремонту широкого спектру електродвигунів для забезпечення потреб своїх головних замовників - атомних станцій України. На даний момент на заводі спеціальних конструкцій ведуться роботи по заміні обмотки статора електродвигуна ДВДА 215 / 64-16-20КУХЛ4, напругою 6000 В, встановленого на блокової насосної станції Рівненської АЕС. Габаритні розміри даного виду електродвигуна досить вражаючі (внутрішній діаметр осердя - 1700 мм., довжина - 640 мм.).

Після проведення дефектації статора и вхідного контролю використовуваних матеріалів, з дотриманням всіх стандартних процедур операційного контролю згідно з технічними умовами, були виконані роботи по очищенню від забруднення, продування, правці пазів, з усунення дефектів активної сталі та обов'язковим покриття спеціальнім лаком. На цьому етапі були виконані роботи із зняття зношеної ізоляції з бандажних кілець і заміною на нову.

Саме укладання обмотки статора є досить кропітка робота, яка потребує у виконавців професіоналізму и гарної фізичної підготовки, так як всі вкладені в пази котушки (секції), а їх в даному електродвигуні 144 шт., під великим зусилля стягуються спеціальнім лавсановим шнуром - панчохом для зменшення впливу вібрації на встановлені котушки в процесі експлуатації електродвигуна. Важливо, що при подальшому нагріванні зібраного електродвигуна відбувається усадка шнура, а отже додаткова стяжка їм котушок. На цьому етапі, поки статор електродвигуна не охолов, відбувається його заливка діелектричнім компаундом.

На фото добре видно, як електромонтер з ремонту обмоток та ізоляції електрообладнання Олег Білоущенко і електрослюсар з ремонту електричних машин Сергій Скоц виконують укладання секцій у пази статора, згідно схеми укладання котушок. Перед укладанням котушки розігріваються в сушильній шафі до 80 С0. Решта котушок буде покладена в строгій черговості згідно із зазначеною схемою та з обов'язковим проведенням високовольтних випробувань після укладання кожних 6-8 котушок.

Як зазначає Іван Малахов, технолог конструкторсько-технологічного відділу, 50 відсотків успішно проведеного капітального ремонту полягає в використанні якісно виготовлених котушок обмотки статора. На даний момент секції (котушки) закуповуються у Дніпропетровського заводу ЕПР, що спеціалізується на ремонті і модернізації електроустаткування. За словами Івана Малахова, ВП «Атоменергомаш» цілком може освоїти виготовлення котушок на власних виробничих потужностях і запустити повний ремонтний цикл. Для цього, звичайно, необхідно обґрунтування на довгострокову перспективу, підтверджена потреба в замовленнях в достатньому обсязі для того, щоб окупити в найкоротші терміни придбані верстати. На цьому обладнанні буде проводитися намотування необхідної кількості витків проводки з котушки з дротом, розтяжки під задані параметри та надання форми «човника», яку в свою чергу ізолюють з просоченням в спецкомпаунді. Верстат для опресовування і запікання дозволить виробляти опресовування і запікання заізольованих виробів.

Для динамічного розвитку будь-якого підприємства просто необхідно освоєння нових видів продукції і виконання робіт, а при зростаючих потребах атомних станцій, наших основних замовників, це необхідно подвійно.

     

     

 

08.07.2019

В останніх числах червня ВП «Атоменергомаш» спільно з представниками ВП РАЕС, ВП ЗАЕС і ДІЯРУ провів приймальні випробування дослідних зразків адсорберів вугільних картриджного типу

Адсорбери вугільні, ремонтом і виготовленням яких ВП «Атоменергомаш» займається понад 15 років, призначені для очищення повітря і інших газів від радіоактивного йоду і його сполук на атомних електростанціях, підприємствах атомної промисловості та інших галузях.

Дані адсорбери вугільні призначені для заміни адсорберів АУ 1500, АУІ-1500-1, АУІ-1500-2, які виробили ресурс. Конструкція адсорберів вугільних АУ 1500, АУІ-1500-1, АУІ-1500-2, де в якості фільтруючого елемента застосовувався насипний адсорбент (активоване вугілля), була недостатньо зручною для виконання їх капітального ремонту із заміною адсорбенту.

З огляду на досвід експлуатації АУ-1500 на АЕС України, побажання замовників і рекомендації Компанії і ГІ ЯРУ, в 2017 році ВП «Атоменергомаш» спільно з ТОВ «Селтон» приступив до розробки модернізованих адсорберів з адсорбентом в змінних картриджах, що мінімізує обсяг і вартість ремонтних робіт . Розроблено та погоджуються в установленому порядку технічні умови ТУ У 28.2-26444970-003: 2018 «Адсорбери вугільні». На сьогоднішній день у ВП «Атоменергомаш» досліднідосвідчені зразки адсорберів вугільних ТУ У 28.2-26444970-003: 2018 успішно пройшли приймальні випробування, і після остаточного узгодження проекту технічних умов ТУ У 28.2-26444970-003: 2018 у ГІ ЯРУ, В «Атоменергомаш» може розпочати їх виготовлення та постачання на АЕС України:

- адсорбери вугільні АУ-1500 з насипним адсорбентом і приварний кришкою;

- адсорбери вугільні АУ-1500С з насипним адсорбентом і знімною кришкою;

- адсорбери вугільні АУ-1500К з адсорбентом в змінних картриджах.

 

   

   

 

 

Адсорбент, який застосовується в адсорберах, для підтвердження забезпечення необхідних параметрів по ефективності утримання метилйодиду, проходить обов'язкові випробування в акредитованій лабораторії. Крім того, адсорбент проходить перевірку для підтвердження забезпечення необхідних значень аеродинамічного опору адсорбера.

Адсорбент, який застосовується в адсорберах, для підтвердження забезпечення необхідних параметрів по ефективності утримання метилйодиду, проходить обов'язкові випробування в акредитованій лабораторії. Крім того, адсорбент проходить перевірку для підтвердження забезпечення необхідних значень аеродинамічного опору адсорбера.

Сейсмостійкі адсорбери можуть встановлюватися в пакети (до 4-х рядів по висоті). У зв'язку з цим в комплект поставки можуть, на вимогу замовника, входити:

- деталі кріплення до будівельних конструкцій (металоконструкцій);

- деталі кріплення адсорберів між собою при установці їх в 2, 3 і 4 ряди по висоті.

Для періодичного вимірювання ефективності очищення адсорберами (групами адсорберів) повітря від метилйодиду в комплект поставки можуть включатися панелі контрольних адсорберів. Крім того, конструкція адсорберов забезпечує можливість дезактивації поверхні корпусів, складальних одиниць і деталей з метою зниження їх рівня забруднення радіоактивними речовинами до допустимих значень.

   

07.05.2019

ІХ Міжнародна науково-практична конференція

У Києві 9-10 квітня відбулася ІХ Міжнародна науково-практична конференція з культури безпеки АЕС.

У заході взяли участь представники керівництва НАЕК «Енергоатом» та відокремлених підрозділів Компанії, представники Всесвітньої асоціації організацій, експлуатуючих атомні електростанції (ВАО АЕС, WANO), Представництва ЄС в Україні, Спільного офісу підтримки Єврокомісії в Києві, Інституту енергетичних технологій Норвегії (IFE), Інституту ядерних досліджень Ржеж Чехії, Шведського кваліфікаційного центру АВ, АЕС «Козлодуй» Болгарії, Державного підприємства «Білоруська АЕС», Представництва корпорації Toshiba в Україні та інші.

Відкриваючи Конференцію, президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський наголосив на пріоритетності завдання з формування сильної культури безпеки, як для поточної діяльності Компанії, так і в роботі, спрямованій на її перспективний розвиток. «Останні 5 років у нас значно збільшилася кількість завдань і проектів, пов'язаних з підвищенням безпеки, підвищенням потужності та збільшенням виробітку електроенергії. Пришвидшити роботу над підвищенням номінальної теплової та електричної потужності, впровадженням нормованого первинного регулювання частоти й активної потужності, добовим маневруванням тощо нас мотивує не в останню чергу впровадження нової моделі ринку електроенергії, яке має для Енергоатома розпочатися з липня 2019 року», - зазначив Юрій Недашковський.

У свою чергу генеральний інспектор – директор з безпеки Енергоатома Данко Білей повідомив, що за період з 2009 року в Компанії розроблено та виконано п'ять Програм підвищення рівня культури безпеки в Компанії (на 2009-2010 рр., 2011-2012 рр., 2013-2014 рр., 2015-2016 рр., 2017-2018 рр.).

«Програми конкретних дій, спрямовані на становлення і розвиток культури безпеки в підрозділах Енергоатома включають три рівні: технічна політика керівництва в сфері безпеки; відповідальність і обов'язок керівництва; персональна відповідальність і обов'язок кожного працівника. Виконання кожної програми розраховано на 2 роки. Аналіз результатів реалізації кожної попередньої програми дозволяє визначати подальші шляхи підвищення культури безпеки та розробити програму на наступний період. Хід виконання програм конкретних дій обговорюється на регулярних засіданнях Ради з культури безпеки Компанії, за необхідності до програми вносяться корективи», - уточнив Данко Білей.

Він повідомив, що Радою з культури безпеки Енергоатома на засіданні, яке відбулось 20 лютого 2019 року, було підбито підсумки виконання Програми конкретних дій, спрямованих на становлення і розвиток культури безпеки в НАЕК «Енергоатом» на 2017-2018 роки. «За підсумками обговорення, реалізація програми визнана задовільною - відзначено, що 83% її заходів виконано, 17% заходів знаходяться на стадії виконання», - зазначив генеральний інспектор – директор з безпеки Енергоатома.

З сучасними підходами угорських АЕС до розвитку культури безпеки, ознайомив представник ВАО АЕС на угорській АЕС "Пакш" Лайош Хаднадь.

Підсумки перевірок стану культури безпеки на АЕС у 2018 році підбив представник дирекції з нагляду за безпекою НАЕК «Енергоатом» Олександр Богун. Повідомив про принципи формування культури безпеки в Компанії, представив інформацію про реалізовані програми підвищення культури безпеки та дані за результатами чергового циклу перевірок, а також розглянув результати кількісних і якісних показників культури безпеки на АЕС Компанії.

Наприкінці першого пленарного дня відбулася традиційна урочиста церемонія нагородження кращих структурних підрозділів та працівників ДП «НАЕК «Енергоатом». Рівненську АЕС вдруге визнано кращою АЕС України з культури безпеки.

Вітаємо працівників ВП «Атоменергомаш», яких відзначили почесними грамотами та листами подяки НАЕК «Енергоатом»!

 

27.12.2018

Робоча зустріч з представниками Таллінського ТМТ

20 грудня у ВП «Атоменергомаш», за запрошенням генерального директора Олександра Маслюкова відбулася робоча зустріч з представниками Таллінського машинобудівного заводу (ТМТ). Костянтин Козлов, заступник генерального директора з комерційних питань та Євген Васильєв, глава правління «TECHNOSERV» представили до уваги фахівців ВП АЕМ відеопрезентацію щодо напрямків діяльності свого підприємства, яке вже мало позитивний досвід кооперації з українськими виробниками теплообмінного обладнання. Також питання двостороннього співробітництва передбачає використання послуг ТМТ, як можливого постачальника вальцювального інструменту, необхідного для нашого виробництва. Для естонських колег технічними фахівцями ВП АЕМ була проведена ознайомча екскурсія по виробничих майданчиках ЗНСОіТ та ЗСК.

Естонські колеги висловили задоволення підсумками зустрічі, позначивши, що ВП «Атоменергомаш» представляє інтерес до співпраці та висловили зацікавленість у двосторонньому співробітництві.

  

На фото зліва направо: начальник сектора маркетингу - Оксана Троцька, голова правління «TECHNOSERV» - Євген Васильєв, ЗГД ЕКП ТМТ - Костянтин Козлов

 

16.10.2018

Участь у Міжнародному форумі інтеграції та кооперації «InCo Forum-2018»

12 жовтня представники ВП «Атоменергомаш» прийняли участь у Міжнародному форумі інтеграції та кооперації «InCo Forum-2018», метою якого було вивчання та обговорювання інструментів економічного розвитку об’єднаних територіальних громад, міжнародного досвіду, шляхів кооперації між громадами та бізнесом. Захід організований Запорізькою обласною державною адміністрацією, Запорізькою торгово-промисловою палатою, Агенцією регіонального розвитку Запорізької області.

Партнери InCo Forum-2018 – проект міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (проект ПРОМІС), UkraineInvest, Запорізький Центр розвитку місцевого самоврядування. У числі учасників - представники територіальних громад, власники бізнесу, українські та зарубіжні інвестори, топ-менеджери, експерти, представники проектів міжнародної технічної допомоги, бізнес-асоціацій.

Зокрема, активну участь у заході взяли бізнесмени з Голландії, США, Німеччини. ВП «Атоменергомаш» був представлений на інформаційному стенді Запорізької області «Кооперація територіальних громад». Це виставка, що презентує проекти об’єднаних територіальних громад Запорізької області. Міста Енергодар Бердянськ, Мелітополь, Біленьківська, Долинська, Гуляйпільська, Кирилівська, Павлівська, Плодородненська та багато інших ОТГ регіону представили свої можливості, проекти, що здатні зацікавити потенційних інвесторів, провели перемовини з представниками бізнесу.

Саме тут були продемонстровані відеопрезентації інвестиційних проектів об’єднаних територіальних громад та інші інформаційні матеріали, стосовно діяльності підприємств. За допомогою спеціально створеної інтерактивної системи голосування кожен учасник проголосува за найкращий, на його думку, проект.

За матеріалами офіційного сайту ЗТПП.

 

21.05.2018

З 15 по 17 травня на території ремонтно-механічного заводу відокремленого підрозділу «Атоменергомаш» ДП «НАЕК «Енергоатом» відбулася технічна нарада за участю фахівців компанії «Westinghouse Electric Sweden АВ» (Швеція), ДП НАЕК та ВП АЕМ, метою якого була оцінка стану підготовчих робіт до виробництва комплектуючих для тепло-виділяючих збірок підвищеної міцності виробництва компанії «Westinghouse» (RWFA, ТВС-RW)

За результатами робочих зустрічей, проведених раніше на майданчику «Westinghouse», шведською стороною була передана дорожня карта, згідно з якою у ВП «Атоменергомаш» були організовані роботи з освоєння виробництва комплектуючих RWFA.
Учасниками наради, після відвідування цехів, де іноземні колеги ознайомилися зі верстатним парком, який буде задіяний в майбутньому виробництві головок і хвостовиків, було розглянуто ряд технічних питань, пов'язаних з виробництвом. Також було розглянуто проект розміщення відповідного технологічного обладнання, обумовлені питання проведення кваліфікації, вимоги «Westinghouse» щодо управління якістю ВП АЕМ.
За підсумками наради було прийнято рішення про відвідування майданчика «Westinghouse» фахівцями конструкторсько-технологічних відділів і фахівцями в галузі зварювання ВП АЕМ для обміну досвідом у виробничих умовах.
На даний момент ВП «Атоменергомаш» продовжує комплексну роботу з підготовки до першого етапу аудиторської перевірки виробничих потужностей і реалізації освоєння виробництва комплектуючих ТВЗ-RW.

 

 

17.05.2018

Приймальні випробування запасних частин для ремонту дизель-генераторів

10 травня на виробничому майданчику ремонтно – механічного заводу ВП «Атоменергомаш» (РМЗ, м. Южноукраїнськ) успішно закінчився черговий етап приймальних випробувань запасних частин для ремонту дизель-генераторів, які встановлено на Рівненській, Запорізькій та Хмельницькій АЕС. До складу приймальної комісії, окрім фахівців ВП АЕМ, входили спеціалісти українських АЕС, представники ВП «КБ «Атомприлад» та наглядових організацій.

У 2017 році на виконання доручення президента Компанії, Юрія Недашковського, про забезпечення диверсифікації постачання даних запчастин, дирекція з ремонту ДП «НАЕК «Енергоатом» доручила ВП «Атоменергомаш» виготовлення 50 позицій імпортно-замінних деталей для ремонту дизель – генераторів українських АЕС. Актуальними ці роботи залишаються в рамках продовження строку експлуатації енергоблоків, зокрема проведення капітальних ремонтів дизелів, як для ремонту так і для заміни елементів деталей циліндра поршневої групи, які були представлені до розгляду комісії.

На сьогодні існує велика потреба в даних запчастинах у Запорізької АЕС, де встановлено 20 дизель-генераторів, і яка є основним споживачем послуг ВП АЕМ. Приймальні випробування проводилися комісією у декілька етапів, з розглядом зразків, креслень, технічної та звітної документації. На підставі цього було отримано підтвердження технічної можливості застосування 25 виготовлених запасних частин для проведення капітального ремонту дизелів. На даний час триватимуть роботи з підготовки до чергового етапу приймальних випробувань інших позицій.

 

27.03.2018

За підсумками Балансової комісії за 2017 рік, яка відбулася 14 березня в Києві, ВП «Атоменергомаш» виконав усі основні зобов'язання перед ДП «НАЕК «Енергоатом»

На засіданні комісії доповідь про підсумки фінансово-господарської діяльності ВП АЕМ за минулий рік захищали генеральний директор ВП «Атоменергомаш», Олександр Маслюков і виконуюча обов'язки заступника генерального директора з економічних та комерційних питань, Наталія Примак. Голові Балансовою комісії, Недашківському Ю.А. та присутнім було представлено основні показники виробничо-технічної діяльності підрозділу, такі як виробництво промислової продукції (робіт і послуг), в основному, для наших головних споживачів - атомних станцій. Керівниками ВП АЕМ був приведений аналіз: фінансово - економічних показників підрозділу, виконання виробничого кошторису, Програми управління витратами ДП «НАЕК «Енергоатом» та інших важливих показників по ключовим напрямах діяльності. Також були озвучені проблемні питання в роботі ВП АЕМ та шляхи їх вирішення, висвітлені позитивні і негативні тенденції в роботі підрозділу, досягнення і плани на майбутній період.

Презентація президента компанії Юрія Недашковського «Підсумки роботи ДП« НАЕК «Енергоатом» у 2017 році»

Підсумки Балансової комісії ДП «НАЕК «Енергоатом»

       

Фото зліва-направо: Білей Д.В., Шавлаков А.В.,                 Фото зліва-направо: Маслюков О.В., Примак Н.В. Недашковський Ю.О., Вашетіна Н.В.

 

 

15.03.2018

Cемінар з питань впровадження cистем енергоменеджменту

13 березня 2018 року в м Київ пройшов семінар з питань впровадження в НАЕК «Енергоатом» систем енергоменеджменту, в якому брав участь генеральний директор ВП «Атоменергомаш» Маслюков Олександр Вікторович. В ході проведення семінару було підписано меморандум про співпрацю в сфері енергоефективності. Документ був підписаний Державним агентством з питань енергоефективності та енергозбереження України, НАЕК «Енергоатом», Національним технічним університетом України «КПІ імені Ігоря Сікорського» та Всеукраїнською громадською організацією «Вища рада енергоаудиторів та енергоменеджерів України».

sert_masl

Проведені роботи з виготовлення випробувального зразка контейнера

У ВП «Атоменергомаш» на базі заводу нестандартного обладнання та трубопроводів успішно проведені роботи з виготовлення випробувального зразка контейнера для відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання (ДІВ) типу джерела швидких нейтронів (ДШН). Ціллю даних робіт було створення контейнера підвищеною місткістю для довгострокового зберігання відпрацьованих ДІВ (не менше 50 років) типу ИБН -7, ИБН -8, ИБН-9 в поверхневих та приповерхневих сховищах відпрацьованих джерел на центральному сховищі відпрацьованих джерел (далі - ЦСВД) «Вектор» спеціалізованого підприємства ДК УкрДО «Радон».

На першому етапі було розроблено та узгоджено в ДК УкрДО «Радон» і ДП «НАЕК «Енергоатом» технічне завдання на підставі якого розроблено КД на контейнер, проведений розрахунок захисних характеристик контейнеру та визначення параметрів для довготривалого зберігання відпрацьованих ДІВ. На підставі узгодженої конструкторської документації розроблено та узгоджено з замовником технічні умови ТУ У 29.2-26444970-010:2017 (ТУ), розроблено КД на оснащення та технічна документація на контейнер, оснащення для його виготовлення та випробування.

Наступним етапом, після виготовлення дослідного зразка контейнеру, стали розробка програми та методики випробувань дослідного зразка контейнера. Проведено перевірку конструктивних вимог та випробування на нормальні умови експлуатації на базі заводу – виробника, а також оцінка відповідності з отриманням сертифікату у ООВ «СЕРТАТОМ», з проведенням сертифікаційних випробувань у НВП НВЛ «АКП», з метою підтвердження відповідності технічних характеристик вимогам проекту ТУ. Дані випробування проводилися на перевірку захисних властивостей на базі інституту ядерних досліджень НАН України.

Наприкінці лютого поточного року, за результатами розгляду та з урахуванням позитивних результатів оцінки відповідності вимогам «Технічного регламенту щодо пакувальних комплектів для зберігання та захоронення радіоактивних відходів, державна інспекція ядерного регулювання України погодила документ «Технічні умови «Контейнер для зберігання відпрацьованих джерел швидких нейтронів» ТУ У 29.2-26444970-010:2017» з зазначенням, що даний пакувальний комплект може використовуватись для зберігання відпрацьованих ДІВ, переведених у категорію РАВ, або таких, які підлягають переведенню.

Актуальність проведених робіт з виробництва даного виду контейнера підтверджується тим фактом, що відпрацьовані ДІВ типу ДШН, які експлуатуються ВП АЕС у засобах вимірювання концентрації борної кислоти, мають бути передані на дострокове зберігання до регіональних підприємств ДК Укр ДО «Радон».

Таким чином будуть вирішені існуючи проблеми з передачею відпрацьованих ДІВ на довгострокове зберігання, пов’язані з відсутністю на регіональних підприємствах ДК УкрДО «Радон» достатньої кількості спеціальних захисних контейнерів ПКТ2А-420Н. Також, непред’явлення вимог до цих контейнерів, як до транспортних, дозволить збільшити їх місткість при тих же габаритних розмірах, що в свою чергу призведе до зниження кількості контейнерів, необхідних замовнику.

ibn_3-1   

 

11.12.2017

Заявление президента ГП «НАЭК «ЭНЕРГОАТОМ» в честь Международного дня борьбы с коррупцией

 

16.11.2017

Участь у XV Міжнародному форумі: «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє»

ВП «Атоменергомаш» у складі єдиної галузевої експозиції ДП «НАЕК «Енергоатом» прийняв участь в XV Міжнародному форумі: «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє», який традиційно проводився на території Міжнародного виставкового центру в м. Київ з 7 по 9 листопада.

Під час форуму проходила XV Міжнародна виставка «Енергетика в промисловості-2017», яка дозволила зосередити увагу учасників-фахівців на підвищенні рівня енергетичної безпеки країни, впровадженні структурних реформ ПЕК України, модернізації підприємств, механізмах залучення інвестицій та інших актуальних питаннях.

Також, 8 листопада, в рамках ділової програми, відбувся День атомної енергетики, який був організований і проведений ДП «НАЕК «Енергоатом». Участь в ньому взяв генеральний директор ВП «Атоменергомаш» Олександр Маслюков. Мета даного заходу - ознайомлення учасників з актуальними напрямами розвитку ядерної галузі України, проведення ділових зустрічей та дискусій.

Під час круглих столів, були розглянуті наступні теми: «Українські реалії: перешкоди і перспективи розвитку атомної генерації», «Добудова ХАЕС. Аналіз можливостей», «ЦСВЯП: стан реалізації проекту», «Сервісні підрозділи як запорука розвитку Енергоатома», «АРС: технології Skoda і Westinghouse освоєно».

Проведений захід надав унікальну можливість учасникам комплексно презентувати широкому колу фахівців свої технології, обладнання та продукцію, тим самим взяти участь у розвитку і зміцненні основної ланки економіки України - паливно-енергетичного комплексу.

Прийнято участь у церемонії початку будівництва ЦСВЯП

Генеральний директор ВП «Атоменергомаш» Олександр Маслюков прийняв участь у церемонії початку будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива атомних електростанцій України, яка відбулась 9 листопада в смт. Буряківка, в зоні відчуження ЧАЕС.

Відкривав захід міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик. Він зазначив, що Україна отримає можливість щороку економити понад 200 млн. доларів. Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива разом з диверсифікацією постачання ядерного палива для українських АЕС дозволить досягти повної незалежності в ядерній енергетиці та надасть новий поштовх у розвитку вітчизняної атомної генерації.

Міністр Ігор Насалик відзначив плідну співпрацю Міненерговугілля України, ДП «НАЕК «Енергоатом» із представниками посольства Сполучених Штатів Америки в Україні та співробітниками американської компанії «Холтек Інтернешнл».

ДП «НАЕК «Енергоатом» отримав ліцензію Державної інспекції ядерного регулювання України на право провадження діяльності щодо проекту Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів ВВЕР вітчизняних атомних електростанцій влітку 2017 року. А сьогодні вже офіційний старт будівництва.

(за матеріалами веб-сайту mpe.kmu.gov.ua).